تأثیر رابطه جنسی در رضایتمندی زناشویی

3 جولای 2012

یکی از مهم‌ترین ابعاد ارتباطی بین همسران، رابطه‌ی جنسی است که می‌تواند جوانب دیگر ارتباط میان زن و شوهر را تحت تأثیر قرار دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که زندگیِ درصد زیادی از همسرانی که در مسائل جنسی با یکدیگر مشکل دارند، با شکست روبرو می‌شود و بعد از مسائل مالی، مسائل جنسی دومین علت طلاق […]

تأثیر رابطه جنسی در رضایتمندی زناشویی

یکی از مهم‌ترین ابعاد ارتباطی بین همسران، رابطه‌ی جنسی است که می‌تواند جوانب دیگر ارتباط میان زن و شوهر را تحت تأثیر قرار دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد که زندگیِ درصد زیادی از همسرانی که در مسائل جنسی با یکدیگر مشکل دارند، با شکست روبرو می‌شود و بعد از مسائل مالی، مسائل جنسی دومین علت طلاق شناخته شده است.

با وجود اهمیت این موضوع، زوج‌های زیادی وجود دارند که به این رابطه اهمیت چندانی نمی‌دهند یا صحبت و کسب اطلاعات در این زمینه را زشت می‌شمارند.

 غافل از این‌که نداشتن آشنایی و در پاره‌ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره‌ی نحوه‌ی برخورد با روابط زناشویی، آن‌ها را با مشکلاتی مواجه می‌سازد که در برخی موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌گردد. در مقابل یک رابطه‌ی جنسی مطلوب و رضایت‌بخش، ارمغان تجربه‌ی یک زندگی موفق و شاد را می‌دهد.

به طور کلی اولین گام برای آن‌که یک رابطه‌ی جنسی به صورت کامل و مطلوب تجربه شود همراه شدن ارتباط با محبت، عشق و دوست داشتن است.

این موضوع متقابل است؛ به گونه‌ای که رضایت از مسائل جنسی، رضایت عاطفی را نیز به همراه دارد.

بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که کیفیت ارتباط جنسی همسران در واقع نشانگری مهم از وضعیت کلی زندگی خانوادگی آن‌هاست.

همسرانی که روابط جنسی رضایت‌بخشی را با همسرشان تجربه می‌کنند، به نیازهای گوناگونی پاسخ می‌دهد و به احتمال کمتری در دام مشکلاتی از قبیل روابط نامشروع خواهند افتاد.

نتیجه دیگر رضایت‌بخشی رابطه به ویژه برای زن‌ها این است که قلب آن‌ها را نرم و لطیف می‌کند، به آن‌ها احساس آرامش و امنیت می‌بخشد و حمایت همیشگی همسر را به ارمغان می‌آورد. این رابطه‌ی موفق و رضایت‌بخش به ذهن، احساس و هیجانات زن و مرد جان دوباره‌ای می‌بخشد و نیروی آن‌ها را دوچندان می‌کند.

 همچنین در دل همسران علاقه‌ای ایجاد می‌کند که می‌توانند بدون هیچ مقاومتی به حرف‌های هم گوش دهند و بهتر و بیشتر یکدیگر را درک کنند. این‌گونه‌ است که رابطه‌ی آن‌ها بهبود می‌یابد و این خود، مبنایی را برای ایجاد رابطه‌ی جنسی رضایت‌بخش فراهم می‌کند.

پس اگر مایل هستید عشق و علاقه‌ی میان‌تان همیشه پایدار بماند و زندگی بهتر و موفق‌تری داشته باشید، روابط جنسی را جدی بگیرید و در جهت ایجاد رضایت‌بخشی برای همسرتان بکوشید.

سمانه خمسه ای

________________________________________________

رابطه جنسی,روابط جنسی,عکس جنسی,آموزش جنسی,ارگاسم,آموزش,آمیزش جنسی,اموزش جنسی,تحریک جنسی,رفتار جنسی,زندگی زناشویی,زناشویی,آمیزش,

خبرنامه

 راستی ... اگر قسمتی از زندگی تون رو ایرانیان شاد تشکیل میده , بهتون توصیه میکنم تولبار ایرانیان شاد رو حتما نصب کنید [نصب تولبار] 
کلیدواژه ها: ،